Ana içeriğe atla

Chrome tarayıcı güvenlik ilkeleri internet kullanıcılarına iyi gelecek

Ücretsizdir, Windows ile birlikte gelir ve İnternet nüfusunun yaklaşık% 94'ü tarafından kullanılır. Aynı şekilde tatmin edici olmayan bir güvenlik şansını temsil eder. Ne tartışıyorum? Internet Explorer'ı tahmin ettiğinizde mükemmelsiniz. Sonuçta, internet tarayıcınız sizi tehlikeye atıyor mu? Internet Explorer'ı kullanan% 94'ten biriyseniz, uygun yanıt kesin bir * evet * 'tir. Benim matematiğimle, birçok kişi güvenlik için temel verilere ihtiyaç duyar.

Internet Explorer ile ilgili sorun nedir (buradan "IE" olarak bilinir) ve sizi nasıl tehlikeye atabilir?

IE ile ilgili temel sorun çeşitli güvenlik lekeleridir. Örneğin, Nisan 2001 ile Haziran 2004 arasında Microsoft, IE'de * 153 güvenlik açığını * arşivledi. Bir güvenlik lekesinin bulunduğu noktada Microsoft, kusur ve potansiyel etki hakkındaki verileri boşaltır. * Genellikle * şimdi Microsoft, sorunu gidermek için indirilebilir bir güvenlik düzeltmesi sağlar. Çok sayıda birey kusur ve düzeltme hakkında düşünmediği için, alışkanlık olarak bireyler geniş zaman dilimlerinde çaresiz kalırlar.

Bu güvenlik lekelerinin bir kısmı tam olarak ne kadar gerçek? Temel güvenlik kusurlarının bir kısmı, saldırganların PC'nizle temel olarak ilgilenmelerine ve seçtikleri kötü niyetli projeleri yürütmelerine izin verir. Kural olarak, savunmasız bilgisayarınız sadece uygunsuz bir siteyi ziyaret ederek zayıflatılabilir.

Yine de IE'de güvenlik açıkları aracılığıyla bireylerin bilgisayarlarında yığılmış gördüğüm birkaç malign proje:

Program Korsanları.

Bunlar, açılış sayfanızı başka bir sayfaya değiştirmek gibi korkunç şeyler yapan programlardır, çoğunlukla doğada müstehcen bir şeydir. Aynı şekilde çalışma alanınızdaki programlama ve bağlantıları da sizin izniniz olmadan * tanıtabilirler.

Spyware. Bu çok az ve zararlı bir programdır ve çoğu zaman çevrimiçi dolandırıcılık için davlumbazlar tarafından kullanılır. PC'nizdeyken, Spyware sizin hakkınızda veri kaydı göze çarpmayacak şekilde oturur. Web'de alışveriş yapıyor ve banka mı kullanıyorsunuz? Bu çok endişelenme riskidir.

Güvenliği artırmak için ne yapabilirdiniz?

IE için "bandaj" güvenlik düzeltmelerine gelenleri uygulamaya devam etmek yerine, giderek daha kalıcı bir düzenleme yazıyorum. IE'nin sizi tehlikeye atmasına izin vermekten çıkın ve başka bir internet tarayıcısına geçin.

İnternet tarayıcıları alışverişi tam olarak nasıl yardımcı olur? Basitçe, Internet'te açıkça IE'ye odaklanan çok sayıda güvenlik ihlali var, sadece başka bir program kullanarak neşeyle bunların büyük bir kısmını atlayacaksınız.

Neyse ki, Netscape, Mozilla, Opera ve Chrome gibi cebinden hiçbir şey için erişilebilen birkaç seçmeli internet tarayıcısı var. Daha fazla veri için ziyaret etmek için inanılmaz bir site https://fideen.com. Bu site bireyleri IE'den değiştirmeye kararlıdır. Bireylerin neden alışverişinde bulundukları ve şu anda hangi programı kullandıklarına dair "gerçeklik" fıkraları ile doludur.

Sonuçta, paketin en iyi programı nedir? Her şey göz önüne alındığında, son derece duygusal olduğu açıktır, ancak benim oyum ...

Chrome, "Web'i Yeniden Keşfedin" adlı başka bir program Chrome adı verilen internet tarayıcısı oldu. Bir kere, Chrome "yalın ve anlam ifade etmek" için bestelendi ve tartışmasız bir şekilde aktarıyor. Web sitesi sayfalarını IE'den daha hızlı istifler ve hatta IE'de bulunmayan vurgular verir. Hemen en çok sevilen öğeye dönüşeceğini düşündüğüm bir şeye seçilen perusing denir. Seçilen perusing, farklı web sitesi sayfalarını benzer bir pencerede istiflemenize ve yığılmış sayfalar arasında hızla geçiş yapmanıza olanak tanır. Pop-up'lardan bıktınız mı? Chrome, gördüğüm en iyi pop engelleyiciye sahip. Hala ötesinde bir bahar hareketi göremiyorum. Güvenlik konusunda Crome * yüksek puan alır *.

Chrome'un şu anda kesinlikle olumlu bir "vızıltısı" var ve bunun nedenini algılamak zor. Eğer bir Chrome çekmeye meraklıysanız, buradan hiçbir şey için indirebilirsiniz: https://www.google.com/intl/tr/chrome/

Program alışverişinin, kendinizi internetteki sayısız tehlikelerden korumak için önemli birkaç aşamadan sadece biri olduğunu söyleyerek kapatacağım, ancak başlamak için kesinlikle iyi bir yer. İşte güvenli figürlü prova yapmak için.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Google Chrome 19.12.2012 güncellemesi.

Google Chrome , Daha hızlı arama sonuçları sunmayı amaçlamaktadır. Google daha hızlı arama sonuçları sunmak için tarayıcı geliştirici sürümünü güncellemeden şirket ile, Chrome gelen ayrıntılı değişiklikler var. Başlangıçta Windows ve Google, varsayılan arama sağlayıcısı olarak ayarladığınız Chrome OS geliştirici sürümü için Chrome dev kullanan kullanıcıların az sayıda yayımlanan, değişiklikleri yeni sekme sayfasında, hem de yazdığınız herhangi bir arama hem de uygulandı konum çubuğuna. Google yazılım mühendisi David Holloway değişiklikleri konumu çubuğundan arama aksine hala tercih edilen arama motoru ana sayfasına giderek bu yanıt olduğunu söyledi. Yeni sekme sayfasında yer alan varsayılan arama motoru sağlayıcısı bir arama kutusu gömme yeteneğine sahiptir ve ikincisi Google tarafından ayrıntılı değildi ama, sayfa "aksi özelleştirmek". Başka bir yerde, çok amaçlı adres çubuğuna (konum çubuğuna URL alanı), arama motorları artık sonuç sayfasında görüntülenen ikinci bir aram

Windows Bilgisayarlarda Tarayıcı Güvenliği

PC güvenliği, Internet için gizlice gelen tehlikelerden PC'niz için temel bir sigorta parçasıdır, gerçeği söylemek gerekirse, Malware Güvenliği olmadan internette gezinmek, Bağışıklık Sistemi olmadan tıbbi bir klinikte dolaşmaya benzer. İhmal edilebilir sıkıntılardan, tüm çalışma çerçevesinin yeniden kurulması ve tüm proje ve bilgilerin kaybedilmesi için vazgeçilmez kapasiteleri tamamen ve sonsuza dek bozabilecek ciddi Kötü Amaçlı Yazılımlara kadar milyonlarca tehlike vardır. Kötü Amaçlı Yazılım nedir: Kötü amaçlı yazılım, kötü niyetli beklentiyle yapılandırılmış her türlü kodu içeren zararlı kod programlama (mal-ürün) için kısadır. Kötü amaçlı yazılım, tüm güvenlik tehlikelerinin bulunduğu şemsiye, örneğin, enfeksiyonlar, solucanlar, casus yazılımlar, kimlik avı, reklam yazılımları, aşağıdaki ikramlar ve kök setleri. Enfeksiyonlar: Tehdit Düzeyi - Orta ila Şiddetli. PC enfeksiyonu nedir? PC enfeksiyonu, çalışma çerçeveleri de dahil olmak üzere PC'de bulunan farklı pr