Ana içeriğe atla

Web Tarayıcı objektif ve paranormal tarihçesi

Bir program sanki bir chrome tarayıcı, bir gander almak ve World Wide Web üzerindeki tüm veriler ile işbirliği yapmak için bir yaklaşım veren bir uygulamadır. Aslında, bir internet tarayıcısı, HTTP üzerinden internet üzerinden program istemcilerinin yararına web sunucuları talep etmek için kullanır. Günün sonunda, bir internet tarayıcı, bir kişinin World Wide Web'deki sayfaları görmesine izin veren bir ürün uygulamasıdır.

Hippi sitelerden mükemmel ses ve ses elde etmek için kullanılır. Apple, Inc.'in bir sonucu olan QuickTime, 3D hareket, ses, hareketli görüntüler, MIDI film müzikleri ve bilgisayar tarafından üretilen gerçeklik gibi şeyler için bir iletim çerçevesi işlevi görür. RealPlayer, indirme işlemlerinin bitmesi için sıkı bir şekilde oturma sorunu olmadan istek üzerine ses ve video iletir. Shockwave, interaktif medya belgelerinin bir internet tarayıcısında yasal olarak görülmesine izin verir. VivoActive, VivoActive özelliği sunan yerel ayarların istek üzerine ses ve videolarının incelenmesine izin verirken Adobe Acrobat Reader, World Wide Web'deki PDF belgelerine erişime izin verir.


İnternet tarayıcısının tarihsel arka planı, Tim Berners-Lee adlı bir bilgisayar ustasının mutlak ilk internet tarayıcısını uydurduğu 1991 yılına kadar takip edilebilir. 26 Şubat 1991'de çıkış yaptı ve NeXSTEP'te yayınlandı. WorldWideWeb olarak adlandırıldı, ancak daha sonra Nexus olarak yeniden adlandırıldı ve nihai hedef olarak World Wide Web ile kargaşadan uzak durmak için.


İnternet tarayıcıları da aynı şekilde birkaç önemli noktaya eşlik ediyor. İnternet tarayıcılarına dahil edilen bazı düzenli özellikler, yazım denetleyicileri, web tarayıcısı araç çubukları, indirme denetimi, gizli anahtar denetimi, yer işareti denetimi, yapı denetimi gibi. Kullanılabilirlik, sayfa yakınlaştırma, reklam eleme, yay engelleme, seçilen perusing, kademeli keşif, HTML tuşlara erişim, ses kontrolleri, fare hareketleri, mekansal rota, söylem içeriği ve düzeltme yolu içeren birçok internet tarayıcısı ile birleştirilebilir.

Bu kadar çok sayıda internet tarayıcısına erişilebildiğinden, desteklenen çeşitli gelişmeler vardır. Bazıları ana hatlar, Java, XSLT, XForms, RSS, Atom, SVG, WML, VoiceXML, MathML ve XHTML'dir. Benzer şekilde, birçok internet tarayıcısı ile, çeşitli lehçelere destek düşünülebilir ve internet tarayıcıları tarafından desteklenen çeşitli lehçelerin bir kısmı İngilizce, Slovakça, Arapça, Almanca, Hollandaca, Türkçe, İsveççe, Çince, Fransızca, İspanyolca, Tay dili, İbranice, İtalyanca, Yunanca, Rusça, Lehçe, Galce, yüzlerce kişi daha.

İnternet tarayıcısı ayrılmaz bir varlıktır ve PC'ler için artık kullanılmamaktadır; Cep telefonlarında, avuçiçi oyun çerçevelerinde, tıpkı cep bilgisayarlarında kullanılabilen internet tarayıcıları var.

İnternet tarayıcıları da temelde program programlama ile hariç tutulan internet tarayıcı fırfır kullanarak insanların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Bu uygulamalar 'modüller' olarak adlandırılır ve daha popüler olanlardan bazıları da Adobe Acrobat Reader gibi Beatnik, QuickTime, RealPlayer, Shockwave, VivoActive Player'dır.

Günümüzde erişilebilen ve kullanılmakta olan çeşitli internet tarayıcıları vardır ve hepsi çeşitli vurgulara eşlik eder. Erişilebilir internet tarayıcılarının bir kısmı Amaya, AOL Explorer, Arachne, Arlington Kiosk, Camino, Dillo, Elinks, Epiphany, Flock, Galeon, iCab, Internet Explorer, Mac için Internet Explorer, K-Meleon, KioWare, Konqueror, Bağlantılar, Lynx, Maxthon, Mozilla, Mozilla Firefox, Netscape, OmniWeb, SeaMonkey, Safari, Opera ve Off By One. Bu internet tarayıcılarının büyük çoğunluğu ücretsiz, ancak fiyat etiketi olan beş tane var.İnternet tarayıcılarının tamamını ve belirli kullanımlarını bilmek, doğru internet tarayıcısının seçilmesinin İnternet deneyimini nasıl yükseltebileceği açık olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Google Chrome 19.12.2012 güncellemesi.

Google Chrome , Daha hızlı arama sonuçları sunmayı amaçlamaktadır. Google daha hızlı arama sonuçları sunmak için tarayıcı geliştirici sürümünü güncellemeden şirket ile, Chrome gelen ayrıntılı değişiklikler var. Başlangıçta Windows ve Google, varsayılan arama sağlayıcısı olarak ayarladığınız Chrome OS geliştirici sürümü için Chrome dev kullanan kullanıcıların az sayıda yayımlanan, değişiklikleri yeni sekme sayfasında, hem de yazdığınız herhangi bir arama hem de uygulandı konum çubuğuna. Google yazılım mühendisi David Holloway değişiklikleri konumu çubuğundan arama aksine hala tercih edilen arama motoru ana sayfasına giderek bu yanıt olduğunu söyledi. Yeni sekme sayfasında yer alan varsayılan arama motoru sağlayıcısı bir arama kutusu gömme yeteneğine sahiptir ve ikincisi Google tarafından ayrıntılı değildi ama, sayfa "aksi özelleştirmek". Başka bir yerde, çok amaçlı adres çubuğuna (konum çubuğuna URL alanı), arama motorları artık sonuç sayfasında görüntülenen ikinci bir aram

Chrome tarayıcı güvenlik ilkeleri internet kullanıcılarına iyi gelecek

Ücretsizdir, Windows ile birlikte gelir ve İnternet nüfusunun yaklaşık% 94'ü tarafından kullanılır. Aynı şekilde tatmin edici olmayan bir güvenlik şansını temsil eder. Ne tartışıyorum? Internet Explorer'ı tahmin ettiğinizde mükemmelsiniz. Sonuçta, internet tarayıcınız sizi tehlikeye atıyor mu? Internet Explorer'ı kullanan% 94'ten biriyseniz, uygun yanıt kesin bir * evet * 'tir. Benim matematiğimle, birçok kişi güvenlik için temel verilere ihtiyaç duyar. Internet Explorer ile ilgili sorun nedir (buradan "IE" olarak bilinir) ve sizi nasıl tehlikeye atabilir? IE ile ilgili temel sorun çeşitli güvenlik lekeleridir. Örneğin, Nisan 2001 ile Haziran 2004 arasında Microsoft, IE'de * 153 güvenlik açığını * arşivledi. Bir güvenlik lekesinin bulunduğu noktada Microsoft, kusur ve potansiyel etki hakkındaki verileri boşaltır. * Genellikle * şimdi Microsoft, sorunu gidermek için indirilebilir bir güvenlik düzeltmesi sağlar. Çok sayıda birey kusur ve düzeltme hak

Windows Bilgisayarlarda Tarayıcı Güvenliği

PC güvenliği, Internet için gizlice gelen tehlikelerden PC'niz için temel bir sigorta parçasıdır, gerçeği söylemek gerekirse, Malware Güvenliği olmadan internette gezinmek, Bağışıklık Sistemi olmadan tıbbi bir klinikte dolaşmaya benzer. İhmal edilebilir sıkıntılardan, tüm çalışma çerçevesinin yeniden kurulması ve tüm proje ve bilgilerin kaybedilmesi için vazgeçilmez kapasiteleri tamamen ve sonsuza dek bozabilecek ciddi Kötü Amaçlı Yazılımlara kadar milyonlarca tehlike vardır. Kötü Amaçlı Yazılım nedir: Kötü amaçlı yazılım, kötü niyetli beklentiyle yapılandırılmış her türlü kodu içeren zararlı kod programlama (mal-ürün) için kısadır. Kötü amaçlı yazılım, tüm güvenlik tehlikelerinin bulunduğu şemsiye, örneğin, enfeksiyonlar, solucanlar, casus yazılımlar, kimlik avı, reklam yazılımları, aşağıdaki ikramlar ve kök setleri. Enfeksiyonlar: Tehdit Düzeyi - Orta ila Şiddetli. PC enfeksiyonu nedir? PC enfeksiyonu, çalışma çerçeveleri de dahil olmak üzere PC'de bulunan farklı pr