Ana içeriğe atla

Windows Bilgisayarlarda Tarayıcı Güvenliği

PC güvenliği, Internet için gizlice gelen tehlikelerden PC'niz için temel bir sigorta parçasıdır, gerçeği söylemek gerekirse, Malware Güvenliği olmadan internette gezinmek, Bağışıklık Sistemi olmadan tıbbi bir klinikte dolaşmaya benzer.

İhmal edilebilir sıkıntılardan, tüm çalışma çerçevesinin yeniden kurulması ve tüm proje ve bilgilerin kaybedilmesi için vazgeçilmez kapasiteleri tamamen ve sonsuza dek bozabilecek ciddi Kötü Amaçlı Yazılımlara kadar milyonlarca tehlike vardır.

Kötü Amaçlı Yazılım nedir: Kötü amaçlı yazılım, kötü niyetli beklentiyle yapılandırılmış her türlü kodu içeren zararlı kod programlama (mal-ürün) için kısadır. Kötü amaçlı yazılım, tüm güvenlik tehlikelerinin bulunduğu şemsiye, örneğin, enfeksiyonlar, solucanlar, casus yazılımlar, kimlik avı, reklam yazılımları, aşağıdaki ikramlar ve kök setleri.Enfeksiyonlar: Tehdit Düzeyi - Orta ila Şiddetli. PC enfeksiyonu nedir? PC enfeksiyonu, çalışma çerçeveleri de dahil olmak üzere PC'de bulunan farklı projelere kendisini ekleyen malign bir koddur. Çok sayıda PC enfeksiyonu hızla yayıldı ve çerçeve üzerinde enkaz tahribatı, çalışma çerçeveleri ve bilgilerin potansiyel olarak toz haline getirilmesi de dahil.
P2P Dosya Paylaşımı ve Virüs Tehlikeleri: Enfeksiyon kapmak için en az zorlu yaklaşımlardan biri, belge paylaşım hedeflerinden tehlikeli ücretsiz yazılım, shareware veya bireysel 2 adam (P2P) indirmektir. Açıkça P2P ücretsiz müzik indirmeleri sunan yerel ayarlar. Bu yerlerin bir kısmı Limewire, Bearshare ve Morpheus. Müşteriler bu destinasyonlarda ücretsiz kayıt yapar, ürünü indirir (arada bir Spyware / Adware yüklüdür) ve Gnutella Ağı olarak bilinen çok sayıda farklı kişi grubuna belge kabul ederler. İstemciler MP3 müzik belgelerini tarayabilir ve bu Ağ üzerinden başkalarının bilgisayarlarından indirebilir.


Çeşitli enfeksiyon türleri vardır ve sürekli olarak pop-up gösteren bir tahriş olmaktan, çerçeve kayıtlarını silen, kütüphanelere bağlanan, müşterinin Internet'te oturum açma kapasitesini ve her durumda bilgisayarın çalışma çerçevesini bozan aşırı tehditlere kadar koşarlar. üzerinde bulunan tüm bilgilerin yanında. Bilgisayarınızdaki bilgileri tamamen desteklemediyseniz, bir enfeksiyon hastalığından sonra çalışma çerçevesini yeniden tanıtmanız gerektiğinde bu bilgilerin akıl almaz hale gelmesi telafi edilemez.

Çok çeşitli enfeksiyonlar olsa da, Truva Atı en ciddi olanlardan biridir ve ancak risk ciddiyeti seviyeleri çeşitli Truva atları içinde dalgalanır, ancak temel olarak büyük ölçüde risklidir ve sürekli olarak güvence altına alınmalıdır. Ne yazık ki birkaç Truva atı PC'leri kirletir ve geri dönüşü olmayan hale gelir ve tüm çalışma çerçevesinin yeniden yüklenmesi önemlidir.

Windows Bilgisayar Güvenli İnternet Sörfü


PC enfeksiyonlarına karşı en iyi sigorta beklenti, erken keşif ve tahliyedir. Enfeksiyon veya Kötü Amaçlı Yazılım güvenlik programlamasının iyi bir düşmanı, bilgisayarlarınızı güvence altına alabilir ve internette chrome tarayıcı ile gezinirken gerçek huzur verebilir.

Solucanlar normalde bağlantılarla e-posta yoluyla gönderilir, e-postanızda hiçbir zaman belirsiz bir kaynaktan bağlantı açmamalısınız. Benzer şekilde, bir enfeksiyon "güvenlik programı" düşmanı yerleştirirken, e-posta tarayıcının çalıştırıldığından ve ürünün solucanlar için güvence, konum ve sınır dışı etme vurgularını kapsadığından emin olunması gerekir.

Casus Yazılım: Tehdit Düzeyi - Düşük - Şiddetli. Casus yazılım, Malware'in en çok tanınan türlerinden biridir ve sık sık PC'nin yürütülmesini kolaylaştırır. Casus yazılımlar web'e alıştırmaları denetler ve gelir

İlk olarak, bu yasadışıdır, ancak bu başka bir temadır. Bu tür indirmelerle, bu belgelerin ne olduğunu tanımak son derece düşüktür ve gerçek bir enfeksiyon ve özellikle bir Truva atı indirmek zordur. Bu P2P hedefleri, Tarayıcı güvenliğini garanti etmek için uzak durmalıdır. Birkaç dolar için Napster ve Rhapsody gibi yerlerde yasal ve güvenli müzik indirmeleri alabilirsiniz. Her türlü riskten kaçının, birkaç parayı ödemek, tüm sorunlara rağmen iyi bir şekilde haklıdır, çünkü nakit yüklerini bir kenara bırakabilir, ayrıca zarar görmüş bir PC'yi sabitleme problemi.

Solucanlar: Tehdit Düzeyi - Şiddetli. Bir PC Solucanı, bir noktada neredeyse tüm interneti toplam çöküşün kenarına iten, kendi kendini üreten bir PC programı olan özellikle korkunç bir kötü amaçlı yazılım türüdür. Bir enfeksiyonun aksine, mevcut bir programa katılmaz ve PC kayıtlarını lekelemez, bunun yerine, sınırsız sayıda kopya oluşturduğu için çerçeveler üzerinde yıkım yapar, ancak makul ölçüde olabildiğince fazla yer işgal etme hedefi PC'de beklenen ve program sorunları yapma.

Solucanlar, yalnızca veri aktarım kapasitesini harcayarak, sisteme zarar vermesine neden olurken, enfeksiyonlar genellikle PC'ye odaklanan belgeleri dejenere eder veya değiştirir. Web solucanları günümüzde e-posta bağlantıları olarak en yaygın olanlardır. Şimdiye kadarki en belirgin korkunç solucanlardan ikisi Mydoom ve Morris idi.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Google Chrome 19.12.2012 güncellemesi.

Google Chrome , Daha hızlı arama sonuçları sunmayı amaçlamaktadır. Google daha hızlı arama sonuçları sunmak için tarayıcı geliştirici sürümünü güncellemeden şirket ile, Chrome gelen ayrıntılı değişiklikler var. Başlangıçta Windows ve Google, varsayılan arama sağlayıcısı olarak ayarladığınız Chrome OS geliştirici sürümü için Chrome dev kullanan kullanıcıların az sayıda yayımlanan, değişiklikleri yeni sekme sayfasında, hem de yazdığınız herhangi bir arama hem de uygulandı konum çubuğuna. Google yazılım mühendisi David Holloway değişiklikleri konumu çubuğundan arama aksine hala tercih edilen arama motoru ana sayfasına giderek bu yanıt olduğunu söyledi. Yeni sekme sayfasında yer alan varsayılan arama motoru sağlayıcısı bir arama kutusu gömme yeteneğine sahiptir ve ikincisi Google tarafından ayrıntılı değildi ama, sayfa "aksi özelleştirmek". Başka bir yerde, çok amaçlı adres çubuğuna (konum çubuğuna URL alanı), arama motorları artık sonuç sayfasında görüntülenen ikinci bir aram

Chrome tarayıcı güvenlik ilkeleri internet kullanıcılarına iyi gelecek

Ücretsizdir, Windows ile birlikte gelir ve İnternet nüfusunun yaklaşık% 94'ü tarafından kullanılır. Aynı şekilde tatmin edici olmayan bir güvenlik şansını temsil eder. Ne tartışıyorum? Internet Explorer'ı tahmin ettiğinizde mükemmelsiniz. Sonuçta, internet tarayıcınız sizi tehlikeye atıyor mu? Internet Explorer'ı kullanan% 94'ten biriyseniz, uygun yanıt kesin bir * evet * 'tir. Benim matematiğimle, birçok kişi güvenlik için temel verilere ihtiyaç duyar. Internet Explorer ile ilgili sorun nedir (buradan "IE" olarak bilinir) ve sizi nasıl tehlikeye atabilir? IE ile ilgili temel sorun çeşitli güvenlik lekeleridir. Örneğin, Nisan 2001 ile Haziran 2004 arasında Microsoft, IE'de * 153 güvenlik açığını * arşivledi. Bir güvenlik lekesinin bulunduğu noktada Microsoft, kusur ve potansiyel etki hakkındaki verileri boşaltır. * Genellikle * şimdi Microsoft, sorunu gidermek için indirilebilir bir güvenlik düzeltmesi sağlar. Çok sayıda birey kusur ve düzeltme hak